Zapachowe flakony z filcu

Zapachowe flakony z filcu

W zeszłym tygodniu zakończyliśmy zlecenia, przy którym przydało się nasze doświadczenie w obróbce różnych materiałów.  Niezbędna też była spora dawka CIERPLIWOŚCI 🙂

Zlecenia polegało na wykonaniu zapachowych zawieszek. Podstawę w kształcie flakonu wykonaliśmy z filcu. Arkusze filcu podkleiliśmy specjalnym dwustronnym klejem w błonie, aby ułatwić ich montaż. Kształt został wycięty za pomocą lasera. I to była łatwiejsza część.

Ponieważ filc ma nierówną i miękką powierzchnię ciężko nanieść na niego grafikę. Zdecydowaliśmy się zastosować folię FLEX. FLEX to w praktyce guma barwiona w masie, którą nacina się na ploterze i wgrzewa w materiał. Ma ona wiele zalet: jest wytrzymała, świetnie zachowuje kolor i nie wymaga wykonywania matryc. Jednak przy wykonywaniu znakowania składającego się z drobnych elementów jest bardzo kłopotliwa. Arkusze flexu po nacięciu należy obrać z naddatku materiału, co przy niewielkich obiektach wymaga sporo cierpliwości i zręczności. Przy naszych flakonach takich elementów było dużo.

Na szczęście nasz kolega Grzegorz cierpliwości miał pod dostatkiem. Całość prezentuje się całkiem ciekawie.

 

Masz pytanie? Napisz do nas!

15 + 6 =